Moji milí korálkáři,
děkuji vám za přízeň a už se moc těším, až se v září zase sejdeme na kroužcích korálkování. Užijte si pohodové prázdniny! Kája Bartusková
Vážení rodiče, milí kytaristé,
z důvodu konání školní akce přespávání ve škole žáků 5. tříd je zrušen kroužek kytary v pátek 5.6. od 8 hodin. Děti si jej mohou nahradit v úterý 2.6. nebo 9.6. od 8 hodin v učebně 36. Děkuji za pochopení! Kája Bartusková
Milí čtenáři, v tomto školním roce máte poslední možnost objednat knížky z katalogů Albatrosu. Objednávky prosím noste do učebny 35, nebo je předejte své třídní paní učitelce. Poslední objednávka proběhne v pátek 29. 5. ve 14:00. Děkuji za spolupráci a ať máte čtení na prázdniny. paní učitelka Petra
Dnes jsme navštívíli vodní nádrž Josefův Důl. Odpoledne jsme nakoupili drobné suvenýry a vydali se do lesa plnit další přírodní aktivity. Teď jsme vykoupaní, sbalení a těšíme se, že vás zítra uvidíme. Posudky od lékaře máme sbalené v kufru nebo v batůžku. Rodiče, než si nás odvedete od autobusu domů, zastavte se u našich třídních paní učitelek a nahlaste, že společně pádíme domů. Díky a dobrou noc.
Dnešek byl parádní a ještě nekončí. Dopoledne jsme byli na farmě. Jezdili jsme na koních a viděli šestidenní hříbátko. Některé z nás zaujal mýval, liška, kachny i slepice. Po obědě jsme sportovali a překonávali vlastní výkony ve skoku, běhu, hodu i skákání přes švihadlo. Po brzké večeři jsme někteří fandili u hokeje - asi to díky nám naši vyhráli :-). V podvečer jsme se sešli u ohně, zazpívali písničky a opekli si buřty nebo chleba. Teď se chys...
Dnes jsme se vydali na delší cestu, abychom viděli psy husky a něco se o nich dozvěděli. Představila nám je musherrka Jana Henychová. Po odpočinku a polední svvačince jsme si zahráli běhací hru. Díky všem aktivitám nám dost vyhládlo. K večeři na nás čekala výborná rajská omáčka.Dost jsme si chodili přidávat a některé talíře se do kuchyně vracely opět úplně bílé, asi víte proč :-). Máváme a zravíme.
Dnes jsme se věnovali přírodním aktivitám - malování hlínou, kreslení okolní krajiny skrze papírové okno, vyrábění květinových náramků a další. Po obědě jsme se vydali po vyznačené trase do lesa, kam vítr ze skládky zavál 10 věcí, ty jsme museli najít a stejně jako Krysáci jsme se pokusili z nich vytvořit nějaký vynález. Výborně tu vaří - k obědu jsme měli svíčkovou a k večeři rizoto. Posíláme pozdravy.
Nedělní počasí nám přálo, a tak jsme postavili skřítkům a zvířátkům domečky a nemocnice. Rozhlédli jsme se z rozhledny Slovanka. Zahráli jsme si fotbal, poletovali se stuhami nebo jsme se houpali na houpačkách. Teď už spíme a nabíráme síly na pondělí. Dobrou noc.
Milí rodiče,
v tomto příspěvku najdete odkaz na fotogalerii z kroužků hry na kytaru I., II., II. a IV. Během velikonočních prázdnin si mají naši mladí kytaristé z Londýnské dát do pořádku desky s písničkami. Moc děkuji za spolupráci a přeji hezké prohlížení! Kája Bartusková
Milí přátelé,
v tomto příspěvku najdete odkaz na naši fotogalerii plnou výrobků z korálků. Přejeme hezké prohlížení! Kája Bartusková a korálkáři z Londýnské
Vážení rodiče, milí žáci,
na nově otevřeném kroužku Hudební hrátky máme ještě volná místa a rádi mezi sebou přivítáme další hudební nadšence.
Kroužek probíhá každé úterý 14:10-15:05.
Je určen pro žáky 1. až 3. ročníku.
Pro více informací se můžete ozvat na pokorna@londynska.cz
Těšíme se na vás!
Milí kytaristé,
v úterý 24.2. 2026 je z důvodu mé nepřítomnosti ve škole zrušen kroužek kytary I. a II. Uvidíme se o týden později, a to v úterý 3.3. 2026. Děkuji za pochopení! Kája Bartusková
Milí korálkáři,
z důvodu mé nepřítomnosti ve škole, začne kroužek korálkování I. až v pondělí 2.3. 2026. V přiložené fotogalerii najdete inspiraci na korálkové výrobky. Těším se na vás! Paní učitelka Kája Bartusková
Milí kytaristé z Londýnské,
v tomto příspěvku najdete odkaz na naši fotogalerii s obrázky, videi, akordy a texty písniček. Připomínám, že kroužky jsou až do pátku 6.2. Těším se na vás a věřím, že se budeme setkávat i ve 2. pololetí. Kája Bartusková
Milí korálkáři,
připomínám, že kroužky v 1. pololetí jsou až do pátku 6.2., tak si ještě vyrobíte dostatek korálkových dárečků. V naší fotogalerii najdete inspiraci. Věřím, že se s vámi uvidím i ve druhém pololetí a srdečně zvu další fanoušky korálkování. Kája Bartusková
Milí čtenáři, knížky ze zimního katalogu můžete objednávat průběžně, poslední objednávku posílám v pátek 23. 1. Objednávky noste paní učitelce třídní, nebo rovnou ke mně do třetího patra, učebna 35. Děkuji a těším se, paní učitelka Petra
Milí čtenáři, z vánočních katalogů objednávám průběžně, poslední objednávku pošlu v pátek 5. 12. Některé knížky ovšem mohou být brzy vyprodané, proto neváhejte a objednávejte včas. paní učitelka Petra
Milí korálkáři,
v pátek 7.11. nás čeká Halloweenská party, a tak jsem pro vás připravila pár korálkových výrobků s touto tématikou. Podívejte se do naší fotogalerie. A protože čas rychle běží, donesu v pondělí i vánoční výrobky, abyste měli inspiraci na dárečky pro své nejbližší. Těším se na vás! Kája Bartusková
Milí přátelé korálkování,
v tomto příspěvku najdete obrázky našich výrobků z korálků. Mám velikou radost, že se naplnily všechny 3 kroužky a že korálkování patří již mnoho let mezi tradiční kroužky naší školy. Kája Bartusková
Vážení rodiče, milí kytaristé,
v pondělí 15.9. začaly zájmové kroužky na naší škole. Mám velikou radost, že se zaplnily všechny 4 kroužky kytary. V tomto příspěvku najdete naše fotky a videa. Moc prosím, aby měly všechny děti svoji kytaru. Pokud to jen trochu půjde, bylo by skvělé, když bude naladěná. Typy ladiček najdete v naší fotogalerii, skvělá je i aplikace LADIČKA do mobilu. Kája Bartusková
Vážení rodiče, moc prosím ty z vás, kteří tak ještě neučinili, abyste zaplatili druhou zálohu za školní tábor ve výši 3.600 Kč. Děkuji a přeji krásný den. Eva Ševčíková
Moc děkuji všem, kteří se podíleli na dnešním Jarmarku 7. ročníku. Nešlo jen o rozvoj kompetencí a dovedností žáků, ale také o příspěvek na dobrou věc. Kolik peněz se nám podařilo vybrat a pošleme do Keni, zveřejníme po sečtení příspěvků, ze které též děkujeme.
Martin Ševčík
Dobrý den,
na příští školní rok hledáme vedoucí zájmových kroužků na Londýnské. Jedná se o kroužky pro žáky prvního stupně s tím, že se konají od pondělí do čtvrtka od 14:10 do 15:05 a od 15:15 do 16:10. Na vedení kroužku bude uzavřena DPP. Zájem máme o všechny typy kroužků, zvláště o kroužky sportovní.
V případě zájmu mne kontaktujte na tel 777 577 939, nebo na mailu nadvornik@londynska.cz
Moc děkuji za chuť tvořit naši Londýnskou.
V. Nád...
Prosíme rodiče o přinesení čipů od výtahu do ředitelny školy. Tam bude vrácena záloha. Nejedná se o čipy od vchodu do školy! V případě, že čipy nebudou vráceny nejpozději do 26. 6. 2026 záloha propadá. Na příští školní rok budou čipy nové a opět připraveny v září k vyzvednutí.
V případě dotazů kontaktujte pana Nádvorníka na tel. 224 250 439, či osobně v ředitelně školy.
V. Nádvorník
Vážení rodiče,
pokud víte, že své dítě chcete pro příští školní rok 2026/2027 odhlásit z naší základní školy, informujte mne co nejdříve (u víceletých gymnázií se budou ptát třídní učitelé) e-mailem reditel@londynska.cz nebo telefonicky tel.: 775 362 392. Důvodem mé prosby je, že letos čelíme více než kdy jindy, zájmu rodin, aby se jejich ratolest vzdělávala na naší škole. Cílem je samozřejmě vyhovět co možná největšímu počtu zájemců, a tudíž...
Většina z nás vnímá WhatsApp jako běžný nástroj pro rodinnou domluvu. Dokumentární snímek České televize s názvem „Konec soukromí našich dětí? | WhatsApp, kámo?“ však odhaluje rizika, která si jako rodiče často neuvědomujeme – od veřejných kanálů, kde děti nevědomky sdílejí své soukromí s cizími lidmi, až po nekontrolované skupiny s velmi nevhodným obsahem.
Doporučujeme vám zhlédnout tento krátký dokument (26 min), který nabízí pohled do aktuá...
Dobrý den,
letos jsme se po dvou letech opět ve spolupráci s oddělením ochrany životního prostředí odboru životního prostředí Úřadu MČ Praha 2 zapojili do kampaně Recykluj svůj mobil. Použité a nefunkční zařízení je možné do 30. 4. 2026 odložit u výtahu v přízemí školy do tubusu. Děkujeme těm, kteří tam odloží svá nefunkční zařízení nebo je odkládají do červených kontejnerů.
Martin Ševčík