Maskot školy - Sova velká

Základní škola, Praha 2, Londýnská 34

Dekorativní prvek - budova školy

Nejnovější zprávy

FLORBALOVÁ SOBOTA OPEN stříbrná a bramborová :)

Vážení a milí, v sobotu 30.5.2026 se vybraní žáci ze 4., 5. a 7. ročníku zúčastnili florbalového turnaje SOBOTA OPEN. Kluci ze 4.-5. tříd skončili stříbrní, ti ze 7. tříd bramboroví. Všem moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Velké díky i paní učitelce Tereze Ch. a Evě Š., které kluky na turnaj doprovodily a vydatně je povzbuzovaly. Foto viz odkaz

Vyzvednutí obrazů z loňského 9.točníku

Naši milí lonští deváťáci (dnes prváci), už je to rok, co jste dokončili své obrazy pro naši galerii. Nyní přišel čas, kdy si můžete přijít vyzvednout nejen obrazy, ale i Vaše portfolia z minulých let. Od 3.6. se zde pro ně můžete zastavit a my Vás moc rádi uvidíme:-)

DÚ I.C (na úterý 2. 6.)

Dobrý den, dnešní úkol je v modré učebnici Matematika 1 III. díl. Za úkol jsou cvičení 2, 4 a 5 na straně 100. Zároveň můžete dodělávat cvičení na straně 100 a 101, která jste dnes nestihli udělat ve škole. Držím palce. Emma

DÚ I.A na STŘEDU 3. 6.

Krásný den, děti mají tentokrát úkol až na středu (zítra vyrážíme do Zrcadlového bludiště). V nové Písance si dodělají stranu 1 s písmenkem T. Děti, které ve škole nebyly, dostanou Písanku zítra :). Ti, kteří dnes neodprezentovali Deník pozorovatele/ky jej odprezentují ve středu. Vendy 

Den dětí

Všechno dobré žákům z Londýnské, ale i všem dětem k dnešnímu Dni dětí. Martin Ševčík

Kroužek kytary v pátek 5.6. je zrušen

Ilustrační obrázek článku - Kroužek kytary v pátek 5.6. je zrušen
Vážení rodiče, milí kytaristé, z důvodu konání školní akce přespávání ve škole žáků 5. tříd je zrušen kroužek kytary v pátek 5.6. od 8 hodin. Děti si jej mohou nahradit v úterý 2.6. nebo 9.6. od 8 hodin v učebně 36. Děkuji za pochopení! Kája Bartusková

Výlet do Vídně a naše květnová fotogalerie

Ilustrační obrázek článku - Výlet do Vídně a naše květnová fotogalerie
Vážení rodiče, milé děti, v sobotu 30.5. jsme se vydali na náš poslední společný výlet. Naším cílem tentokrát byla rakouská metropole Vídeň. Pan průvodce Tomáš Bezouška nás provedl historickým centrem a vyprávěl nám o životě Marie Terezie a jejího syna Josefa II. Nakonec jsme se vydali do vídeňské ZOO za pandami velkými. Více uvidíte v naší květnové fotogalerii. Přeji hezké prohlížení! Kája Bartusková

Běh pro paměť národa - přidejte se k nám!

Ilustrační obrázek článku - Běh pro paměť národa - přidejte se k nám!
Milí přátelé, v přiložené fotogalerii uvidíte, jak se naši mladí běžci z 5. tříd zapojili do běhu pro Paměť národa. Výzva platí do 31.5. 2026, proto zveme velké i malé běžce, aby neváhali a připojili se k této skvělé akci. Uběhnuté kilometry vyfoťte na chytrých hodinkách nebo telefonu a pošlete na adresu: velas@londynska.cz Sportu zdar, běhu zvlášť! Paní učitelky Kája a Lenka

DÚ I.C (na pátek 29. 5.)

Dobrý den, dnes není žádný krátkodobý domácí úkol. Děti se mohou věnovat dlouhodobým domácím úkolům, tj. pozorování rostliny (termín odevzdání v pondělí 1. 6.) anebo čtení první knížky. Ať se daří! Emma

DÚ I.A na PÁTEK 29. 5.

Krásný den, úkol máme v Písance na straně 29 - opis a přepis vět. Prohlédněte si celou Písanku, přečtěte si má doporučení. Kdo by chtěl psát ještě dále, může se pustit do stran 30-31. Držím palce! :) Vendy

Zpráva z rumunské cesty

Aktualizacce 6:10 d1je plná nástrah a zúžení. Jsme 30 Km od náměstí Míru. Odhadujeme cca 6:35.  Aktualizace v 5:15 Jsme u Jihlavy. Odhadovaný příjezd kolem 6:20Aktuaone (4:12) jsme na dálnici v Brně. Podle navigace příjezd po 6:00Aktuálně (2:36 ráno) jsme na dálnici u Bratislavy. Podle odhadu navigace příjezd kolem 6:00. 

DÚ I.A na ČTVRTEK 28. 5.

Krásný den, dnes máme úkol v učebnici HRAVÁ MATEMATIKA. Na straně 12 cvičení 3 ( křížovka) a na straně 13 cvičení 2 (závodní auta). Ať se daří! Vendy 

DÚ I.C (na čtvrtek 28. 5.)

Dobrý den, dnešním domácím úkolem je strana 30 v Písance 1/2. Kdo by chtěl více procvičovat psaní a také logické myšlení, může udělat dobrovolný úkol na straně 31. Pokud někdo chyběl, dodělá v písance nevyplněné stránky, které jsou označené lístečky.  Ať se daří! Emma 

DÚ I.B - na čtvrtek 28. 5.

Dnešním úkolem je napsat do Písanky na str. 27 minimálně 1 řádek písmenka psacího L, vždy jednou opsat daná slova a přepsat slovní spojení. 

Zprávy z Rumunska

Ilustrační obrázek článku - Zprávy z Rumunska
Dnes ráno již jen dobalíme a pomalu se vydáme k domovu. Dojdeme 9 kilometrů k autobusu, sjedeme k Dunaji, projedeme se na lodičkách a odpoledne zamíříme k Praze. Plánovaný příjezd je mezi 5 a 6 ráno. Vše budeme postupně zpřesňovat.

DÚ I.A na STŘEDU 27. 5.

Krásný den, dnes máme úkol v učebnici MATEMATIKA (Hejného metoda) na straně 96 cvičení 1 (město Abaku) a cvičení 3 (zapisování počtu oblečení do tabulky). Držím palce! Vendy 

Dnes v Rumunsku odpočinkový den

Ilustrační obrázek článku - Dnes v Rumunsku odpočinkový den
Dnes se věnujeme prozkoumávání Gerniku. Odpoledne se budeme věnovat fotografické soutěži, možná návštěvě místní galerie. Zítra muzeu Banátu a cesta k Dunaji. Slunce svítí, vítr lehce profukuje a je tu klid a pohoda.

DÚ I.C (na úterý 26. 5.)

Dobrý den, dnes jsme se ve škole naučili psát velké psací S i Š a udělali jsme stranu 25 v Písance. Za úkol je procvičovat psaní slov začínajících na S a Š v Písance na straně 26.  Ať se daří! Emma

Poslední letošní objednávka knížek

Ilustrační obrázek článku - Poslední letošní objednávka knížek
Milí čtenáři, v tomto školním roce máte poslední možnost objednat knížky z katalogů Albatrosu. Objednávky prosím noste do učebny 35, nebo je předejte své třídní paní učitelce. Poslední objednávka proběhne v pátek 29. 5. ve 14:00. Děkuji za spolupráci a ať máte čtení na prázdniny. paní učitelka Petra

DÚ I. B - na středu 27. 5.

Dnes jsme spolu přečetli, poslechli, prožili a dramatizovali si příběh z knihy Ó, ó, ó, vajíčko! Za domácí úkol je rozstříhat obrázky z pracovního listu, poskládat je za sebou, jak postupně šel děj, a nakonec "nějak" pospojovat obrázky, aby držely při sobě. To je na vás .).

Testování ČŠI 5. a 9. ročníku -CELÉ TESTOVÁNÍ ZRUŠENO

Dobrý den vážení rodiče, upřímně mne mrzí, že některé děti z 5. ročníku vyplňovaly v rámci šetření ČŠI dotazník, který je svým obsahem zcela za hranou a v rozporu s etikou, kterou by stát měl dodržovat v rámci činnosti ČŠI, resp. inspekčního zjišťování. Inspekční testování je pro školu povinné ze školského zákona a škola nezná dopředu otázky, které jsou žákům kladeny. Že se jedná o významné pochybení ČŠI dokládá i to, že si ministr školství ČR...

Zahraniční výjezd Rakousko-Maďarsko

Poslední zastávkou našeho zahraničního výjezdu bylo symbolické místo – bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Vojtěcha v Ostřihomi. V tomto významném duchovním a historickém centru jsme se naposledy zastavili, abychom uzavřeli několik dní plných nových zážitků, poznávání a společně stráveného času. Odtud jsme se poté vydali na cestu zpět do Prahy. Ráda bych poděkovala svým kolegům Haně Potomové, Kateřině Lesové a Karlu Cagáškovi za jejich o...

3. setkání budoucích prvňáčků

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, dne 28. 5. 2026 od 16:00 do 17:00 proběhne 3. setkání dětí i rodičů. Děti budou poznávat své budoucí spolužáky, hrát si i pracovat. Vy rodiče budete mít společnou schůzku, která proběhne v jídelně školy v přízemí. Informace, kam své dítě máte odvést, najdete na bílých vstupních dveřích. Těšíme se na setkání. Tým Londýnské. 

Rumunský zájezd

Deváťáci dojeli do Šv. Heleny a budou vyrážet směr Gernic. Věříme, že to bude suchou nohou. Zatím svítí slunce. 

Zájezd Rakousko - Maďarsko

Milí rodiče, celý pátek jsme strávili v Budapešti. Den jsme ukončili vyhlídkovou plavbou po Dunaji za krásného počasí. Předpokládaný návrat do Prahy na náměstí Míru je cca v 18:00 hodin. V průběhu dne budeme tuto informaci aktualizovat.

Velmi důležité zprávy

Poděkování za Jarmark 7. ročníku

Moc děkuji všem, kteří se podíleli na dnešním Jarmarku 7. ročníku. Nešlo jen o rozvoj kompetencí a dovedností žáků, ale také o příspěvek na dobrou věc. Kolik peněz se nám podařilo vybrat a pošleme do Keni, zveřejníme po sečtení příspěvků, ze které též děkujeme. Martin Ševčík

Hledáme vedoucí zájmových kroužků, vhodné pro rodiče i bývalé žáky

Dobrý den, na příští školní rok hledáme vedoucí zájmových kroužků na Londýnské. Jedná se o kroužky pro žáky prvního stupně s tím, že se konají od pondělí do čtvrtka od 14:10 do 15:05 a od 15:15 do 16:10.  Na vedení kroužku bude uzavřena DPP. Zájem máme o všechny typy kroužků, zvláště o kroužky sportovní. V případě zájmu mne kontaktujte na tel 777 577 939, nebo na mailu nadvornik@londynska.cz Moc děkuji za chuť tvořit naši Londýnskou. V. Nád...

Vrácení čipů od výtahu

Prosíme rodiče o přinesení čipů od výtahu do ředitelny školy. Tam bude vrácena záloha. Nejedná se o čipy od vchodu do školy! V případě, že čipy nebudou vráceny nejpozději do 26. 6. 2026 záloha propadá. Na příští školní rok budou čipy nové a opět připraveny v září k vyzvednutí. V případě dotazů kontaktujte pana Nádvorníka na tel. 224 250 439, či osobně v ředitelně školy. V. Nádvorník

Prosba ohledně případného odchodu z Londýnské

Vážení rodiče, pokud víte, že své dítě chcete pro příští školní rok 2026/2027 odhlásit z naší základní školy, informujte mne co nejdříve (u víceletých gymnázií se budou ptát třídní učitelé) e-mailem reditel@londynska.cz nebo telefonicky tel.: 775 362 392. Důvodem mé prosby je, že letos čelíme více než kdy jindy, zájmu rodin, aby se jejich ratolest vzdělávala na naší škole. Cílem je samozřejmě vyhovět co možná největšímu počtu zájemců, a tudíž...

Dokument ČT „Konec soukromí našich dětí? | WhatsApp, kámo?“

Většina z nás vnímá WhatsApp jako běžný nástroj pro rodinnou domluvu. Dokumentární snímek České televize s názvem „Konec soukromí našich dětí? | WhatsApp, kámo?“ však odhaluje rizika, která si jako rodiče často neuvědomujeme – od veřejných kanálů, kde děti nevědomky sdílejí své soukromí s cizími lidmi, až po nekontrolované skupiny s velmi nevhodným obsahem. Doporučujeme vám zhlédnout tento krátký dokument (26 min), který nabízí pohled do aktuá...

Recykluj svůj mobil

Dobrý den, letos jsme se po dvou letech opět ve spolupráci s oddělením ochrany životního prostředí odboru životního prostředí Úřadu MČ Praha 2 zapojili do kampaně Recykluj svůj mobil. Použité a nefunkční zařízení je možné do 30. 4. 2026 odložit u výtahu v přízemí školy do tubusu. Děkujeme těm, kteří tam odloží svá nefunkční zařízení nebo je odkládají do červených kontejnerů. Martin Ševčík