Dobrý den,
na základě vícero podnětů jsme se v letošním školním roce mimo jiné zaměřili na sledování kvality obědů našeho dodavatele SPV J. Masaryka.
Jídla od září hodnotí žáci i pedagogové. V dubnu nám s hodnocením kvality dodávaných jídel pomohli i rodiče, kteří o to na základě mé prosby projevili zájem. Cílem bylo poskytnout dodavateli popisnou zpětnou vazbu, a to vždy za uplynulý týden. Výše popsaná aktivita vyvrcholila setkáním rodičů, kteří projevili zájem, a zástupci dodavatele obědů SPV J. Masaryka minulou středu 22. 5. 2024.
Byla připomenuta pravidla pro sestavování jídelníčku, jako je spotřební koš, nabídka jídla na začátku měsíce, zajištění nabídky bezmasého jídla a bezlepkového jídla.
Z diskuse a hodnocení vyplynulo, že kvalita dodávaných obědů není vůbec špatná a je znát snaha dodavatele po zkvalitnění dodávaných obědů, což přítomní ocenili.
Podněty ke zlepšení:
- snížit kyselost pokrmů – již se zlepšuje
- slanost některých polévek – již vyřešeno
- výživovou hodnotu dvojek – dodavatel obědů se zaměří na sestavování jídelníčku
- doplnit síta do termosů pro převoz těstovin a brambor
- hlídat kvalitu rýže – přizpůsobit použitý druh danému jídlu
- je zaveden třetí nápoj, a to neochucená odstátá pitná voda
- zachovat tematické týdny – dodavatel přislíbil jejich rozšíření
Děkuji všem, kteří se zapojili do diskuse, ale zejména těm, kteří věnovali svůj čas degustaci obědů.
Martin Ševčík